Çorlu Akü Satışı

Akü satışı kış aylarının gelmesi ile yoğunlaşmaya başlamış durumdadır. Bunun sebebi kullanım ömrünü dolduran veya arızalı olan akülerin soğuk havalarda daha hızlı süre arıza vermesidir. Araçlarda kullanılan akülerin ortalama ömrü 4-5 yıl aralığındadır. Akü; elektrik enerjisini kimyasal olarak depo eden ve aracın çalışması için marş motoruna gerekli elektriği aktaran cihazdır.

Aracın marş motoruna basılmadan önce sistemin ihtiyaç duyduğu elektrik akımını sağlar. Böylelikle farlar yanar, radyo, fan ve göstergeler için gerekli elektrik sağlınmış olur. Marş motoruna ilk ateşlemeyi yapacak elektrik akımı da aküden sağlanır. Araç çalıştıktan sonra elektrik akımı dinamolardan sağlanır ve dinamolarda üretilen elektrik akünün tekrar şarj edilmesini sağlar.

Birçok farklı araç modeli ve çeşidi vardır. Bu da doğal olarak lastik üretiminin de değişmesine yol açıyor. Lastik üretimleri genellikle araca göre ve yaptığı işleve göre yapılıyor. Çünkü bunların boyutları ve işlevleri birbirinden farklı olabilir. İşte söz konusu olan bu firmamızın da sunmuş olduğu hizmette tam olarak bu vardır. Ürettiğimiz lastikleri birçok insanın ihtiyacını karşılamak için satıyor ve kullanıyoruz. Sitemizi ziyaret ederek siz de firmamız hakkında bilgi sahibi olabilir ve hizmet almak isteyebilirsiniz.

Akü Kontrolü Faydaları

Aküler aracın içerisinde bulunan tüm elektronik devrelere güç sağlar ve hepsi ile bağlantılıdır. Bazı durumlarda bulunan elektronik devrelerde kaçak olabilir ve akünün bitmesine yol açar. Akülerin belirli aralıklarla kontrol edilmesi ve ölçümlerinin yapılması sayesinde hem akünün durumu hem de devrelerin sağlıklı olup olmadığı teyit edilmiş olacaktır.

Akünün kontrol ettirilmesi sonucunda şu sorunlar ortaya çıkabilir;

  • Aracın çalışmaması
  • Kısa devre durumunda araçta yangına sebep vermesi
  • Akünün ekonomik ömrünü erken tamamlaması
  • Yolda kalma riski (park edilen yere kalacaktır)

Aküsü arızalanan araç çalışıyor ise motor durdurulana kadar bu arıza fark edilmez. Ancak araç park edildiği noktada tekrar çalışmayacaktır. Özellikle seyahatlerde yolda kalma riski yüksek olacaktır.

Akü Ölçüm Hizmeti

Günümüz teknoloji ile akü ölçümleri kısa sürede yapılmaktadır. Akünün zayıflamış veya bitmiş olduğu akünün bağlandığı bir cihaz ile ölçülmektedir. Akü ölçümü sırasında aracın elektronik devreleri de kontrol edilmiş olur ve herhangi bir kaçak olması durumunda müdahale edilerek ortaya çıkacak riskler önlenir. Akü ölçümlerinin en az yılda bir kez yaptırılması olası yolda kalma sorununu çözer.

Akü Biterse Ne Olur?

Yeni nesil araçların hepsi elektronik devreler ve yazılımlar üzerine kurulmuştur. Akünün bitmesi durumunda birçok aracın servise giderek yazılım ve donanım kontrolü yapılması gerekir. Akünün bitmesi durumunda 7 / 24 sunulan yol yardım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.